Producenci

Drobne prace renowacyjne techniki, porady. Ramy, lustra, ryciny, małe przedmioty drewniane, metalowe i gipsowe

Drobne prace renowacyjne techniki, porady. Ramy, lustra, ryciny, małe przedmioty drewniane, metalowe i gipsowe

W tej książce zebrano podpowiedzi i instrukcje, które każdy miłośnik staroci może łatwo i samodzielnie zastosować w praktyce: od czyszczenia drewna po zwalczanie drewnojadów, od uzupełnień ubytków złoceń po renowację rycin oraz przedmiotów metalowych i gipsowych. Każdy temat  zilustrowano zdjęciami i opatrzono szczegółowymi wyjaśnieniami.

Więcej szczegółów


29,90 zł brutto

978-83-213-4814-8

Stan: Tego produktu brak w magazynie

 
   

Odwiedzanie pchlich targów i antykwariatów w poszukiwaniu ciekawych przedmiotów w przystępnych cenach to dla wielu osób ulubiony sposób spędzania wolnego czasu. Na niejednym strychu bądź w piwnicy także znajdzie się jakiś przedmiot, który warto odnowić. Rustykalny mebelek, rozeschnięte krzesło, uszkodzona rama...czasem niewiele trzeba, aby dać im drugie życie i ozdobić nasz dom oryginalnym akcentem. Często jednak koszt profesjonalnej renowacji przekracza wartość przedmiotu. Pokusa, by samodzielnie przeprowadzić naprawę, jest wielka, ale jak się do tego zabrać? Skąd wziąć odpowiedni sprzęt?  Część narzędzi i materiałów potrzebnych do podstawowych prac renowacyjnych znajdziemy  w domu,  pozostałe są łatwo dostępne w sklepach z artykułami dla plastyków i majsterkowiczów.

Najważniejsze aby zaczynać od prostych zabiegów, próbować do skutku i nie zniechęcać się, jeśli efekt naszych wysiłków początkowo rozmija się z oczekiwaniami. Trzeba zdobyć się na odwagę, żeby zacząć pracę raz jeszcze.  Tylko w ten sposób nabiera się wprawy w posługiwaniu się materiałami i narzędziami.  W tej książce zebrano podpowiedzi i instrukcje, które każdy miłośnik staroci może łatwo samodzielnie zastosować w praktyce: od czyszczenia drewna po zwalczanie drewnojadów, od uzupełnień ubytków złoceń po renowację rycin oraz przedmiotów metalowych i gipsowych. Każdy temat  zilustrowano zdjęciami i opatrzono szczegółowymi wyjaśnieniami.

Chcemy, aby poradnik te służył pomocą tym wszystkim, którzy co sobota i niedziela na pchlich targach przeszukują stoiska ze starociami, jak również miłośnikom dawnych przedmiotów, pragnącym właściwie je konserwować, aby zachowały piękny wygląd.

Ten pożyteczny poradnik podpowie, jak przywrócić dawną świetność elementom snycerskim mebli, ramom obrazów i luster, lampom, świecznikom i różnym bibelotom z metalu, drewna, gipsu, marmuru, a nawet grafikom, litografiom i stiukom. Omówione są podstawowe narzędzia, materiały i sprawdzone techniki postępowania.

PATRONI MEDIALNI:

Cafeart, dlaLejdis.pl

  • Bianca Lunardi,Micol Bargamini,Anita Kłos
  • Okładka 175 x 245
  • Format miękka